Без вода дел од Аеродром

Без вода ќе бидат корисниците од парните броеви на булеварот „АСНОМ“ во Скопје.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, причина за прекинот на водоснабдувањето е поради дефект на приклучна водоводна цевка Ф100мм.на булеварот Асном 170 спротив ФФМ.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:00 часот до завршување на дефектот.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Власта предводена од СДС и ДУИ реди скандали, најголемиот од кој можеше да има смртни последици е упадот во македонска навигација
Следна вестСЗО веќе 12 дена не може да достави медицинска помош во Газа