Без вода дел од Карпош

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје известува дека денеска, од 9 часот, без вода ќе бидат корисниците од улиците „Невеска“, „Воденска“, дел од „Разловечко Востание“ и дел од „Волгоградска“, во општина Карпош.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато поради уличен дефект на ул. Невеска 4.

Корисниците без вода ќе бидат до завршување со санација на дефектот.

Претходна вестСончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец
Следна вестБез струја неколку скопски општини