Без вода дел од Карпош

ЈП Водовод и Канализација известуваат дека денеска поради изведување на водоводен приклучок од ф – 150 мм на улицата Ристо Равановски бр.12, без вода ќе останат корисниците од улиците Ристо Равановски и Атинска во општина Карпош.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато во периодот од 09.00 часот па се до завршување на работата.

Претходна вестОсмани: На седница на Владата ќе предложам излегување од иницијативата Отворен Балкан
Следна вестДвајца повредени во пожар во куќа во Скопје, оганот се проширил и кај соседите