Битолчанец ја следел и ја вознемирувал сопругата од која се разведувал, поднесена кривична

ОВР Ресен поднесе кривична пријава против 44-годишниот И.Ј. од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „демнење, извести МВР.

– Пријавениот, во периодот од септември 2023 до 19.02.2024 ја следел и вознемирувал својата сопруга со која се во бракоразводна постапка, соопшти МВР.

Претходна вестУапсена е криминална група која криумчарела мигранти од Непал и Сирија
Следна вестМилановиќ утре го објавува датумот на парламентарните избори: Пленковиќ е заштитник на крадците и корупцијата во Хрватска