Бројките растат: Аеродром со 631 активен случај на вирусот, Карпош стаса до 511

Скопската општина Аеродром и натаму е водечка во градот според бројот на активните случаеви на корона вирусот. Министерството за здравство соопшти дека во неа има 631 случај што е ново зголемување на бројката.

Зголемување има и во Карпош каде бројката стаса до 511 активен случај, а зад неа е општина Центар со 484.

Во Гази Баба има 379, Кисела Вода има 366, Ѓорче Петров – 255, Чаир – 151, Бутел – 127,Сарај 21 и Шуто Оризари – 19.

Во Студеничани има 6, Арачиново – 10,Илинден – 51, Сопиште – 26, Чучер Сандево – 12, Петровец –20, Зелениково – 8, Странец – 16 и Нераспределен- 81.

Претходна вестИгор Дурловски се повлекува од пратеничка функција: Тоа што го зборував не можам да го направам…
Следна вестКолку објекти немаат парно во Скопје, 360 или 81 и кога сите ќе се стоплат?