Четири лица каснати од кучиња скитници

На 27.02.2023 во 16:20 часот во Полициската станица Кисела Вода, Д.Ч.(27) од Скопје пријавил дека на ул.„Благоја Гојан“ бил каснат од куче скитник.

На 27.02.2023 во 17:56 часот во Полициската станица Аеродром, С.Т.(40) од Скопје пријавил дека на ул.„Ѓорѓи Капчев“ бил каснат од куче скитник.

На 27.02.2023 во 19:00 часот во Полициската станица Делчево, Н.М.(36) од с.Стар Истевник, делчевско, пријавил дека во селото бил каснат од куче скитник.

На 27.02.2023 во 11:10 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, У.А.(51) од Скопје пријавила дека на ул.„Лука Геров“ била касната од куче скитник.

Претходна вестЗемјотрес во Црна Гора
Следна вестКривична за маж од Кичево, вршел јавен превоз без лиценца