„Цитроен“ удри во електричен тротинет, тешко повреден малолетник од Прилепско

Вчера во 11.50 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во село Црнилиште, прилепско, патничко возило „цитроен“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 48-годишниот М.А. од село Црнилиште, удрило во електричен тротинет управуван од малолетник од село Црнилиште, прилепско, извести МВР.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, а неговиот малолетен сопатник се здобил со телесни повреди констатирани во Општа болница Прилеп, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Прилеп.

Претходна вестДС: За изборот на Влада нема Бандентер, тоа не е предвидено со Уставот
Следна вестПосебен режим на сообраќај во Скопје в сабота