Дел од Скопје без вода поради дефект

Поради водоводен дефект на улицата „Финска“ крак 2 број 60, прекинато водоснабдување имаат корисниците од населбата Маџари, хотел „Белви“ и со намален притисок ќе бидат корисниците од населба Хиподром, соопштија од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Засегнатите ќе бидат без вода за пиење до завршување со работните активности.

Претходна вестВо тешка сообраќајна несреќа загина синот на поранешниот пратеник Крсто Мукоски
Следна вестЕден мигрант загина, неколкумина се повредени во сообраќајка кај Дојран