Дел од Визбегово без струја

Дел од корисниците од улицата „Јадранска магистрала“, поточно објектите во околината на фирмата „Виндија“ во населбата Взбегово утре од 8:00 до 15:00 ќе останат без напојување со електрична енергија поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа што ќе ги спроведуваат екипи на ЕВН Македонија АД.

Претходна вестОтворен ден на Армијата по повод годишнината од членството на Македонија во НАТО и 75 години од основањето на Алијансата
Следна вестСообраќајот по суви коловози, внимателно на патот Прилеп – Битола поради санација