Делови од општина Карпош денеска без струја

ЕВН Македонија АД известува дека денеска без електрична енергија ќе останат делови од општина Карпош.

· во пеиодот од 09.00 до 15.00 часот дел од корисниците во село Горно Нерези во општина Карпош.

· во периодот од 09.00 до 14.00 часот корисниците од дел од улицата Ринхини и улицата Езерци – населба Влае во општина Карпош.

Претходна вестВремето денеска облачно со повремен дожд
Следна вестЉупчо Палевски Палчо спроведен во Истражниот затвор во Шутка, ќе биде под посебни безбедносни мерки