Денес без струја дел од Зелениково

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека денеска (понеделник) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 11.00 часот, корисниците од село Градовци (општина Зелениково)

– во периодот од 12.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од село Орешани лоцирани во околината на реката Вардар (општина Зелениково).

Претходна вестЕкс директорот на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ
Следна вест181 казнет возач во Скопје