Девојче во игротека во Скопје допрело цевка и се здобило со изгореница од струен удар

Девојче во игротека во Скопје каде се славело роденден на нејзиниот брат, допрело цевка и се здобило со изгореница од струен удар

– На 17.10.2023 во 10.00 часот во СВР Скопје, Б.Т.(45) од Скопје пријавил дека на 16.10.2023 околу 19.30 часот во игротека во скопско, на прослава на роденден на неговиот малолетен син, неговата малолетна ќерка се фатила за една од цевките во објектот, при што се здобила со изгореница на раката од струен удар.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестЕрдоган: Западот ништо не направи за Појасот Газа туку дополнително го разгоре огнот
Следна вестСветска банка: Македонија со најмал раст на БДП, најголем буџетски дефицит, висока инфлација…