Двајца малолетници се истепале во близина на ресторан во Кичево

Вчера година во 21.50 часот, во ОВР Кичево е пријавено дека во близина на угостителски објект на улицата „Рудничка“ во Кичево, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од еден врз друг малолетник, двајцата од Кичево.

По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестРаспишан повик за мерка 3 од ИПАРД 3 програмата со буџет од 14 милиони евра
Следна вестНајчевска ја обвини ДИК дека го крши изборниот законик, оттаму ѝ вратија дека ги нарушува правото и правната држава