Две лица нападнале и повредиле 71-годишна жена

Укажување на лекарска помош побарала 71-годишна жена од Скопје во Градската општа болница „8. Септември“. ГОБ денеска информира дека таа претходно сама дошла до болницата.

Според пријавеното во МВР, таа се здобила со повреди вчера околу 20.30 часот при физички напад од лицата Ф.Г. и М.Н..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестССМ најавува серија протести и порачува дека работниците носат одлука за тоа кој ќе ја води државата
Следна вест60-годишник со метален предмет се пресметувал за паркинг место во Аеродром