Едно лице повредено во сообраќајка на патот Прилеп-Битола

Едно лице повредено во сообраќајка на патот Прилеп-Битолa што се случила ноќеска околу полноќ.

Според првичните информации во сообраќајната несреќа учествувале товарно возило и автомобил.

Сообраќајот на магистралниот пат е во прекин, а истиот се пренасочува.

Од МВР додаваат дека по завршување на увидот ќе излезат со повеќе информации.

Претходна вестВажно известување ако патувате кон Бугарија – има позачестени одрони
Следна вестВо Ѓорче Петров урнат диво изградениот хангар на државно земјиште