Физички нападната и силувана 39-годишна охриѓанка

Синоќа 39-годишна жена од Охрид била физички нападната и силувана.

Според пријавеното, настанот се случил околу 21.30 часот, а зад силувањето стои лице со иницијали А.И. од Охрид.

МВР презема мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестКривична пријава за Дебарчани кои нападнале полицајци
Следна вестШест починати, 159 новозаболени и 75 оздравени од корона вирусот