Го фатиле со марихуана на паркинг на Средно Водно

Вчера во 22.50 часот на паркинг на Средно Водно, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Т.(26) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Претходна вестКосовец баран по телеграма уапсен на „Долно Блаце“
Следна вестСтоилковски: На ТОАРИЛУЦ нема лифтови, се оперира на сопствен ризик