Им се заканувал и агресивно се однесувал кон родителите: Уапсен 19-годишен охриѓанец

Денеска (03.05.2024) во 01.50 часот, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода М.П.(19) од Охрид, постапувајќи по претходна пријава дека околу 01.10 часот во домот агресивно се однесувал кон неговите родители и им упатувал закани.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Претходна вестКривична пријава за злоупотреба на постапка за јавен повик и несовесно работење во службата
Следна вестВладата имаше програма и ветувања на 71 страница, а отчет не даде ниту на 7,1 страници