Исчезна 22-годишна скопјанка

Вчера, во 13.30 часот во Полициската станица Гази Баба, 63-годишниот И.С. од Скопје пријавил дека неговата ќерка, 22-годишната А.С. се оддалечила од домот, извести МВР.

А.С. претходно повеќе пати се оддалечувала од домот и била враќана назад, додаваат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Претходна вестКривична против битолчанец, ја истепал и ја вознемирувал поранешната партнерка
Следна вестХакерите годинава украле две милијарди долари во криптовалути