Исчезна тинејџер од Скопје

На 12.04.2024 во 08.30 часот во Полициската станица Гази Баба од СОС Детско село било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник Т.П.(17) кој и претходно се оддалечувал и бил враќан.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Претходна вестГ7 попладнево ќе одржи состанок за нападите
Следна вест13 пожари на отворено, три се уште се евидентираат како активни