Исчезнал маж во Велес, внукот пријавил во полиција

Маж на возраст од 59 години бил пријавен за исчезнат во СВР Велес вчера во 19 часот. За исчезнувањето пријавил неговиот внук кој рекол дека педесет и девет годишниот вујко Д.П се оддалечил од неговиот дом во којшто живеел сам.

Од СВР Велес ја потврдија информацијата и како што велат потрагата е во тек.

Претходна вестДобитник на 40 милиони долари на лото се откажал од нив, парите ги донирал во добротворни цели
Следна вестСе бара притвор за струмичанецот што го однесе Палевски до Турција, за адвокатот кој го возеше до Белград проверките продолжуваат