Изречени 306 санкции за неносење маскa

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 306 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19

Претходна вест72 санкционирани возачи во Центар
Следна вест685 пациенти се лекуваат од вирусот во болниците низ Македонија