Казнети 113 моторџии, не носеле заштитна кацига

Во акција на полицијата во текот на вчерашниот ден се санкционирани 185 мотоциклисти, соопшти полицијата

-113 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, 33 возеле без возачка дозвола, седум мотоцикли се одземени поради истечена сообраќајна дозвола и предизвикување голема бучава… За време на контролата санкционирани се и 197 други видови на сообраќајни прекршоци, соопшти МВР.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

-Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, информираат од МВР.

Претходна вестДИЦ не може да ја проверува вибер-групата, ќе контролира дали има два идентични теста
Следна вестИ Венко Филипче влегува во трката за лидер на СДСМ