Казнети 125 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (8.10. 2020) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 125 санкции, меѓу кои за возење без возачка дозвола казнети се 15 лица, за пречекорување на дозволената брзина на движење казнети се 33 возачи и за технички неисправни и нерегистрирани возила казнети се осум возачи. 61 возило е подигнато со пајак.

„Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот“, велат од МВР.

Претходна вестКучиња искасаа малолетник и 33-годишник во Аеродром
Следна вестТетовец фатен при обид за кражба во возило