Казнети 142 возачи во Скопје, 52 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (27.04.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 142 мерки, меѓу кои за непочитување на брзината на движење 52 санкции, 15 мерки за возење без возачка дозвола, шест санкции за користење мобилен телефон при возење, шест санкции за управување под дејство на алкохол…

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемат безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесат за посигурни патишта.

Претходна вестВремето денес сончево и топло со температури до 27 степени
Следна вестОсновците и средношколците од утре на пролетен распуст