Казнети 733 лица за неносење маска

Полицијата вчера казнила 733 лица за неносење заштитна маска.

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.10.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 733 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Претходна вестСончево време со температура до 25 степени
Следна вестКазнети 283 возачи во Скопје, од кои 104 за брзо возење