Казни за 761 лице за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.11.2020 година) на територијата на Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 761 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Претходна вестВечерва онлајн промоција на книгата за деца „Мистериозниот град под калето“
Следна вестСкопје и годинава се одомаќини на листата на најзагадени градови во светот