Кривична пријава против дилер од Скопје

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Д.Л.(22) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

При преглед извршен на превојот „Стража“, полициските службеници кај него пронашле и одзеле марихуана.

Претходна вестВо Шпанија уапсени десет лица поради ограбување украински бегалци
Следна вестКај охриѓанец најдени 331 парче пиротехнички средства