Кривична за 22-годишник од беровско Митрашинци, физички нападнал малолетник

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против Г.Д.(22) од село Митрашинци, беровско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“. На 16.01.2024 во село Митрашинци, пријавениот физички нападнал малолетник.

Претходна вестОпожарено возило во Крива Паланка, нема повредени
Следна вестУкинат куќниот притвор на Беким Незири