Лишен од слобода криминалец од Гостивар баран со потерница

Лишен е од слобода 35-годишен криминалец од Гостивар, кој бил баран со потерница за издржување затворска казна од година и два месеци во скопскиот затвор Идризово.

– Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера, околу 15 часот, на улица „18 Ноември“ во Гостивар го привеле 35-годишниот гостиварец С.С., кој бил баран по централна потерница врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна од 14 месеци, информираат од МВР.

Лицето е спроведено во Казнено-поправната установа Идризово во Скопје за издржување на казната.

Претходна вестЃорческа со голема победа тргна во Ларнака
Следна вестЗаконот за нефер трговски практики е ново решение според ЕУ директивите, сме го немале досега, а го немало ни во Еропа, вели Битиќи