Мајка нападнала соученик на нејзиниот син во основно училиште во Карпош

Мајка нападнала соученик на нејзиниот син на фудбалско игралиште во основно училиште во Карпош.

– На 12.02.2024 во 19.15 часот во СВР Скопје, И.С.(43) од Скопје пријавил дека околу 16.00 часот на фудбалско игралиште во основно училиште на подрачјето на Карпош во Скопје, по претходно недоразбирање, неговиот малолетен син физички бил нападнат од мајка на ученик од истото училиште, информираа од МВР за случајот.

Се преземаат мерки за расчистување.

Претходна вестТинејџер од Кавадарци фотографирал банкарска картичка од маж во теретана, па си пазарел онлајн
Следна вестЕскобар: Едностраните потези на Косово ќе имаат последици