Малолетник истепан во основно училиште во Ѓорче Петров

Вчера во 11.45 часот во СВР Скопје, 52-годишниот С.Т. од село Могилец, општина Македонски Брод, пријавил дека на 26.02.2024 околу 09.00 часот во основно училиште на подрачјето на Ѓорче Петров во Скопје, неговиот малолетен син бил физички нападнат од друг ученик, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вест(Видео) Тошковски во посета на Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје
Следна вест30.000 луѓе на улиците во Грција на годишнината од страшната железничка несреќа, избија немири