Малолетник нападнат од две лица

Денеска (15.01.2024) во 01:00 часот во СВР Скопје, П.К.(50) од Скопје пријавил дека на 14.01.2024 околу 22.25 часот на подрачјето на Центар во Скопје физички бил нападнат неговиот малолетен син од две лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестКривична за скопјанец, возел такси без лиценца и сертификат
Следна вестМакедонската заедница во Австралија: Mакедонското знаме е забрането на „Австралија опен“