Малолетник во Берово со нож ѝ се заканувал на поранешната девојка

Вчера во полицијата во Берово, В.С. пријавила дека на 1.2.2024 во средно училиште во градот, малолетник од пехчевско, со кого претходно нејзината малолетна ќерка била во врска, упатил закани со остар предмет на нејзината ќерка.

– Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот, извести полицијата.

Претходна вестУтре без вода неколку улици во близина на ТЦ Ист Гејт Мол
Следна вестВозач во Скопје удрил полицаец, го стартувал возилото и избегал