Маж ја нападнал сопругата, таа му се заканувала со нож – двајцата се приведени

На 03.05.2024 во 17:40 часот полициски службеници од ОВР Виница, во виничко го лишиле од слобода С.Ѓ.(37), постапувајќи по претходна пријава според која физички ја нападнал неговата сопруга.

Приведена била и С.Ѓ.(25), затоа што со остар предмет упатила закани кон нејзиниот сопруг.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Претходна вестТомовски: Верувам дека ние на крајот ќе се радуваме на пласман на СП
Следна вестИзби пожар во Домот за стари лица во струмичкото село Банско, нема жртви и повредени