Маж нападнал полицаец

На 11.01.2021 во 05:22 часот на подрачје на Гази Баба од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода Б.Ц.(32) бидејќи физички нападнал полициски службеник.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Претходна вестКако го најавуваат „Дино паркот“, чиниш жив диносаурус ќе донесат
Следна вест„Ивермектин“ од утре достапен во аптеките на рецепт