Млад маж најден починат кај Бит пазар

Во вторникот, во утринските часови  било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Претходна вестПротестни блокади пред Владата и МНР: Да се сплотиме против Заев за да победи Македонија
Следна вест946 нови случаи на корона вирус во земјава, починаа 33 лица