Млад скопјанец пронајден мртов во стан во Центар

Млад жител на Скопје вчера бил пронајден мртов во стан во близина на градскиот стадион и паркот на Франкофонијата, соопшти МВР.
На 01.05.2023 во 14.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на ул.„Јордан Хаџи-Константинов Џинот“ починал С.С.(33) од Скопје, информира МВР. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство“, велат од полицијата.
По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција

Претходна вестВо акција на Европол уапсени 288 лица за илегална трговија на Дарк веб
Следна вестСуспензијата на Николиќ му донесе и отказ во МЗТ Скопје Аеродром