Мртво тело најдено покрај Лепенец во Орман

Мртво тело било пронајдено во селото Орман, во близина на реката Лепенец, соопшти полицијата.

„На 03.12.2022 во 09.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Орман, скопско, во близина на реката Лепенец, на место викано „Лески“, било пронајдено тело на починато лице. Полициски службеници извршиле увид, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција“, соопшти МВР во дневниот билтен.