МВР: Готовите лични документи можат да се подигнат и денес

Лични документи можат да се подигнат и денеска, на денот на изборите, информираат од МВР.

– Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека Одделот за граѓански работи, односно сите отсеци за управни работи на оваа организациона единица при МВР на 24.04.2024 ќе работат за издавање на лични документи со работно време од 08.00 до 19.00 часот, соопштуваат од МВР.

Исто така, граѓаните на Скопје, ќе можат своите лични карти да ги подигнат во полициските станици во Скопје.

Претходна вестВработените во прилeпскиот затвор излегоа на протест, бараат посебни услови за работа
Следна вестАтина прекриена со сахарска прашина, нереални сцени во градот