На вработена во МВР ѝ го украле паричникот додека била на работа

Вработена во МВР пријавила дека ѝ е украден паричник додека била на работа.

Вчера во 15.30 часот во Полициска станица Центар, Џ.Д.(39) од Скопје, вработена во МВР, во зградата на МРТВ, пријавила дека во текот на денот, од чанта во нејзината канцеларија ѝ бил одземен паричник, стои во полицискиот билтен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестЗемјоделците ги блокираа улиците и подметнаа пожар во Брисел
Следна вестКисела Вода чисти огромна депонија во местото Бара, досега исчистени преку 70 поголеми депонии