Напикал во камиот 64 мигранти, избегал кога полицијата го застанала кај Струмица

разоткриен обид за шверцување на мигранти. Имено, вчера шеесет и четири мигранти биле откриени во камион на регионалниот пат Валандово  – Струмица, соопшти МВР.

Околу 19 часот на влез во Струмица полициски службеници забележале камион „Ивеко дејли“ со скопски регистарски ознаки за кој имале информација дека превезува мигранти. Возачот го застанал возилото и избегал.

Во камионот имало 64 мигранти од Бангладеш. Тие се сместени во ПТЦ-Винојуг во Гевгелија за понатамошна постапка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестНовите автобуси дојдоа за да ги гледаме? Кој требаше да мисли за плаќањето на ДДВ?
Следна вестКазнети се 20.327 лица кои не носеле заштитна маска