Направиле сообраќајка, па бил натепан

Нападнат скопјанец по сообраќајна несреќа. Имено, вчера во 18:20 часот во СВР Скопје, лицето М.С.(46) од Скопје, пријавило дека во 18: 15 часот на булулеварот Илинден, поради претходно случена сообраќајна незгода, бил физички нападнат од Џ.Џ.(33) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

 

Претходна вестСнема надеж и прескапата жална врба „Надеж“?
Следна вестЕдни скопјани наводнуваат цели ниви на диво, другите плаќаат и за нив