Несреќа кај Лабуништа, 25-годишен возач излетал од патот

Вчера во 05.50 часот, на регионалниот пат помеѓу струшките села Лабуништа и Боровец, случена е сообраќајна незгода во која, патнички автомобил „шкода“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Е.О.(25) од Хановер, излетал од патот.

Тој, со возило на Итна медицинска помош е пренесен и задржан во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Увид изврши увидна екипа од ОВР Струга

Претходна вестИЈЗ: Помал број на новозаразени на неделно ниво, најмногу новозаболени помеѓу 40-49 години
Следна вест163 новозаразени од Ковид-19, починати нема