Нови 200 професионални војници во АРМ

Нови 200 професионални војници од денеска се приклучуваат во редовите на македонската Армијата. Новите војници денеска на свеченост во касарната „Илинден“ ќе ги поздрави министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

Со приемот на новите 200 професионални војници, вкупната бројка на новопримени во изминативе три години е 830 лица.

Претходна вестВо скопските ковид центри се лекуваат 433 лица
Следна вестСпасовски ќе ги брка засилено и крадците во Скопје или само журкаџиите?