Облачно со повремен дожд и северен ветер

Какво и во изминативе денови така и денеска на скопското подрачје ќе преовладува променливо облачно време со услови за повремен локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец, истиот повремено ќе засилува, максималната дневна температура се очекува да се искачи до околу 20 степени.

И на подрачјето на целата држава ќе има услови за развој на нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи, засилување на ветерот и услови за ретка појава на град.

И во текот на следните денови ќе се задржи променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд. 

Претходна вест„Нов светски поредок“ подарок од словенечките уметници за Македонија
Следна вестПолицијата видела 440 лица без маски на јавни места