Облачно со повремени врнежи од дожд и снег

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, наместа над 20 л/м2, на планините и на повисоките места ќе се формира нова снежна покривка, а температурите насекаде ќе опаднат. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринската температура се движеше од 0 до 7 степени, а преку ден ќе биде од 1 до осум степени.

Во Скопје претежно облачно со повремен дожд и со умерен до засилен северен ветер. Температурата изутринава изнесуваше 5, а преку ден ќе достигне 6 степени.

Претходна вестМалолетник од Струмица исчезнал од јавна установа за згрижување деца
Следна вестСпасовски: Немало пријава дека украдената кола е на убиениот велешанец, се претпоставувало дека заминал некадe со возилото