Облачно со сончеви периоди, претпладне умерен ветер

Променливо облачно со сончеви периоди почести од попладневните часови.

Од претпладне ќе започне да дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 km/h).

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди попладне и со умерен до засилен ветер од северен правец.

Претходна вестНалепниците со ознака НМК за регистарските таблици ќе чинат најмногу 50 денари
Следна вестДел од Скопје без струја и вода