Обљубено малолетно девојче од Крива Паланка

Жена од Крива Паланка пријавила дека била извршена обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

– На 11.03.2024 во 10.00 часот во ОВР Крива Паланка, 32-годишна жена од Крива Паланка пријавила дека Б.Д. од Штип извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата во дневниот билтен.

Претходна вестKСЗД: Дискриминирани се граѓаните кои ќе наполнат 18 години меѓу два изборни круга
Следна вестУнија на ЗМСТАС: Договорите на дело за медицинските сестри не се трансформираа во редовен работен однос