Од Вардар спасено 9-годишно дете

Попладнево околу 14 часот машко дете паднало во река Вардар помеѓу Камени Мост и мостот Гоце Делчев.

Како што информираат од МВР, полициски службеници од ПС Центар и Интервентната полиција излегле на местото и детето било извлечено и спасено.

Претходна вестРегистрирани 98 нови случаи на Ковид-19, починаа 2 лица
Следна вестПолицијата растури свадба во Гази Баба, сватовите од веселба завршија во станица